KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 15042024

nr 1504 2024

Hardy Strid

(f. 1921), Sverige

Carborundumetsning, Komposition, Signerad, numrerad PT 4. Bildmått: 50x32 cm, yttermått inklusive ram: 72x51 cm

Hardy Strid, svensk bildkonstnä och grafiker född i Harplinge, Halland 1921.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 november 2022
kl 19:48:32

1/11 07:42:30 1      Vinnande bud
7/11 22:36:21 1      justering av budtak

  • Tema
  • 21 nov

Hardy Strid

Läs mer om Hardy Strid